این وب سایت به دلیل عدم تمدید حساب کاربری مسدود شده است.

ساخت سایت با سایت ساز سی می پلاس

بالاترین کیفیت و خلاقیت در کار

مشاهده فیلم های نمایش کیفیت درآپارات

فایل طراحی شده چیست؟

فایل طراحی شده در واقع یک فایل عکس است که در برنامه های طراحی فرش قابل اجراست و می توان در این برنامه ها از آن خروجی انواع نقشه ها و کارت لیست رنگ ها را گرفت.فایل عکس اصلی طراحی شده تابلوفرش چه خصوصیاتی دارد؟

این فایل عکس که با فرمت bmp و یا gif خواهد بود دارای تعداد رنگ مشخصی عموماً زیر 180 رنگ است که توسط طراح کاملا پیکسل گذاری شده و تمام نقاط آن طراحی شده است که البته نکاتی که همواره مد نظر تولید کنندگان فرش می باشد (مثلا نکاتی که مربوط به هماهنگی طرح با محدودیت تعداد رنگ ها و غیره است و یا نکاتی که مربوط به حفظ موارد کنترل کیفی خود طرح می باشد)باید در آن رعایت شده باشد.

 

 

فایل های طراحی نشده چه خصوصیاتی دارند و چگونه باید آن ها را تمیز و تشخیص داد؟

فایل های طراحی نشده در واقع فقط همان عکس با فرمت jpg هستند که تنها کاهش رنگ داده شده اند ؛(که این کاهش رنگ کاملا سیستمی در نرم افزارهای طراحی فرش و یا فتوشاپ باتغییر فرمت آن و یا با انتخاب گزینه های کاهش رنگ در حدود چند ثانیه انجام می شود) البته این فایل ها در نرم افزارهای طراحی فرش می توانندخروجی نقشه و کارت لیست رنگ ها را داشته باشند منتهی ابداً استفاده از این نقشه ها برای بافت توصیه نمی شود چرا که بسیار بی کیفیت هستند و حتی می شود گفت اکثر آنها به دلیل رعایت نکردن موارد مربوط به طیف بندی در رنگرزی پس از بافت حتی فرم کلی طرح را نیز به نمایش نمی گذارند!

 


فایل های طراحی شده بی کیفیت چه خصوصیاتی دارند؟

این فایل ها همان فایل های کاهش رنگ داده شده هستند که اندکی در قسمت های مهم طرح توسط طراح روتوش شده اند؛ولی باز هم استفاده از این نقشه هاتوصیه نمی شود چون حفظ موارد اساسی یک نقشه اصلی تابلو فرش کامپیوتری مورد توجه عموم طراحان آماتور و آموزش ندیده نبوده و آنها بدون هیچ دانش کافی نسبت به این حرفه شروع به طراحی فایل های بی کیفیت می کنند.

این درجه بندی کیفی فایل های نقشه های کامپیوتری تابلو فرش دستبافت می تواند با اندکی تغییر نسبت به توجه به اصول این کار در دسته های متفاوتی تعریف شود هر چقدر میزان دانش طراح با توجه به اصول رعایت شده در کارش بالاتر باشد کیفیت اثر نهایی در دسته بندی خودش(نسبت به فایل های بسیار بی کیفیت تر از خودش) بالاتر خواهد بود.

 

نقشه اصلی چیست؟

در طراحی فایل های تابلوفرش، نقشه اصلی به همان فایل اصلی طراحی شده توسط طراح اول گفته می شود که همه ی اصول طراحی توسط آن طراح رعایت شده باشد.نقشه فرعی چیست؟

یک کپی توسط طراحان ناشی از طرح اصلی و معروف یک طراح قابل توجه را نقشه فرعی می گویند.موارد کنترل کیفی یک طرح اصلی به منظور رعایت خود طراح هنگام کار و دانستن آنها توسط مخاطبان اثر به منظور مقایسه کردن و پی بردن به کیفیت اصلی کار چیست؟

1-یکپارچگی رنگها که با ماسک رنگ ها قابل مشاهده است

2-پرداز های جزئی و حرفه ای

و بسیاری موارد جزئی دیگر که صاحب نظران این حرفه به آن واقف هستند.


در مجموع طرح نوی نگار می کوشد با کیفیت ترین طرح های تابلوفرش کامپیوتری را در اختیار تولیدکنندگان فرش قرار دهد.


مقایسه تمامی موارد ذکر شده به شما این آگاهی را می دهد که طرح های بی کیفیت را از میان فایل ها و طرح های قابل فروش تشخیص داده و از خرید آنها منصرف شوید و یا از میان فایل های بایگانی خود حذف کنید.